حكومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

پاسخ همسر گنجی به دادستانی تهران

leave a comment »

امروز: در پی اطلاعيه دادستانی تهر ان درباره وضعیت اکبر گنجی ، معصومه شفيعی ،همسر وی در نمابری به روزنت امروز به این اطلاعیه پاسخ داد.
متن کامل این ناکه به شرح ذیل می‌باشد:
پيرو اطلاعيه سراسر كذب دادستانی تهران مندرج در روزنامه كيهان مورخ ٩/٥/٨٤ نكات زير اعلام می‌گردد:

١- آقای گنجی هيچگاه اعتصاب غذای خود را نشكسته است تا مجدداً آن را آغاز نمايد. ايشان از ٢٩/٢/٨٤ به مدت ١١ روز دست به اعتصاب غذا زد كه با مرخصی شكسته شد. پس از بازگشت به زندان از تاريخ ٢١/٣/٨٤ تاكنون – ١٠/٥/٨٤ – مدت ٥٢ روز است كه در اعتصاب غذاست و طی اين مدت وزن او از ٧٧ به ٥٠ كيلو گرم كاهش يافته است.
٢- دادستان تهران اعلام كرده آقای گنجی «از مواد غذايی و پروتئينی به صورت مايعات مغزی استفاده و حسب رژيم غذايی و درمانی پزشكان بيمارستان از سرم های غذايی مخصوص نيز استفاده می‌نمايد. كه هزينه هر يك از اين مواد ده ها برابر هزينه غذای معمولی است و قطعا انرژيی كه اين مواد به بدن می‌دهد نيز از مواد غذايی بيشتر است.»
الف- اگر گنجی از انواع و اقسام مواد غذايی مقوی استفاده می‌نمايد پس چرا آقای مرتضوی هفته گذشته باآقای دكتر رمضان زاده – سخنگوی دولت- تماس گرفته و به او می‌گويد: «اگر می‌خواهی جان دوستت را نجات دهی به بيمارستان برو و گنجی را راضی كن كه اعتصاب غذای خود را بشكند» سپس آقای رمضان زاده را راهی بيمارستان می‌كند.
ب- چرا آقای مرتضوی در حضور گنجی ساعت ٢٢ چهارشنبه ٥/٥/٨٤ به آقای دكتر رمضان‌زاده می‌گويد: حال گنجی را ببين دكترها گفته‌اند او تا يكی دو روز آينده بيشتر زنده نيست. كله‌اش ديگر كار نمی كند او را مجبور كن دست از اعتصاب غذا بردارد.
ج- چرا پنج شنبه ٦/٥/٨٤ آقای مرتضوی از ساعت ٢١ تا ١ بامداد روز بعد بر بالين گنجی بود و دائماً گوشزد می‌كردند تا صبح حتما خواهی مُرد؟ همان شب بعد از ٦ ساعت انتظار در بيمارستان به من و فرزندانم فقط ٥ دقيقه اجازه ملاقات با گنجی را دادند وقتی گنجی از شدت ضعف، بی حال نقش زمين شد با گريه و خواهش ما او را به روی تخت منتقل و با اصرار من به وی سرم وصل كردند. و در حالی كه به شدت می‌لرزيد در گرمای مرداد ماه در اتاق در بسته و بدون كولر، ‌٢ پتو به رويش انداختند.
د- آقای گنجی روز جمعه پس از به هوش آمدن و كمی بهبودی دوباره از تزريق سرم خودداری كرد. آقای مرتضوی دوباره به آقای رمضان زاده متوسل شد تا با مراجعه به بيمارستان، گنجی را متقاعد به پذيرش سرم نمايد.
هـ – دادستانی تهران هر روز هزينه هنگفتی صرف غذا، ميوه و انواع و اقسام كمپوت و آب ميوه برای بيش از ٢٠ نفر تيم حفاظتی مستقر در طبقه ١٢ بيمارستان ميلاد می‌كند. ليست غذايی به نام گنجی صادر می‌شود. حال می‌خواهند تمام مواد غذايی را كه نيروهای اطلاعات موازی نوش جان می‌كنند به پای آقای گنجی بگذارند.
و- اگر حال گنجی خوب است و در اعتصاب غذا هم نيست، چرا اجازه نمی دهند كسی با او ديدار كند و حال و روز او را به اطلاع افكار عمومی برساند؟ چرا به خبرنگاران و عكاسان اجازه ملاقات با او را نمی دهند؟
ز- ما پيشنهاد می‌كنيم علاوه بر پزشكان بيمارستان، چند پزشك مستقل، بوسيله تجهيزات پزشكی دستگاه گوارش وی عكس بگيرند و بگويند آيا طی ٥٢ روز گذشته او غير از آب، چای و قند چيز ديگری خورده است؟
ح- غذا خوردن كه جای خود دارد، آقايان دائما گنجی را تهديد می‌كنند اگر اجازه ندهی سرم به تو وصل شود از ديدار با خانواده ات محروم خواهی شد؛ به بيمارستانی نامعلوم منتقل می‌شوی؛ تو را بيهوش كرده و از طريق لوله ای از راه بينی مواد غذايی به تو خواهيم رساند؛ مرتضوی در حضور من و آقای گنجی به پزشكان گفت: «مثل ديوانه ها او را به تخت ببنديد و به زور به او سرم تزريق كنيد.»
٣- وكيل مشكوك مرتبط با بيگانگان كه گنجی را تحريك به ادامه اعتصاب غذا می‌كند كيست؟ اگر منظور خانم شيرين عبادی است ، ايشان طی چند ماه گذشته حتی يك ملاقات يك دقيقه‌ای با آقای گنجی نداشته اند. تنها وكيلی كه با آقای گنجی ملاقات داشته آقای دكتر يوسف مولايی است كه آخرين ملاقات آنها به حدود ٤٥ روز پيش بر می‌گردد.
٤- اولين بار روزنامه كيهان اين پروژه را كليد زد كه يكی از نزديكان گنجی او را تحريك به اعتصاب غذا می‌كند. اطلاعيه دادستانی هم همين ادعا را تكرار و تهديد به ممانعت از ملاقات وی با گنجی كرده است.
چرا به صراحت از اين فرد نام برده نمی شود؟ در اين مدت با هزار زحمت و كلی نزاع فقط همسر، فرزندان، برادران و يكی دو مورد مادر و خواهر آقای گنجی با وی ديدار داشته‌اند. اگر اصرار و گريه‌های آنها نبود، آقای گنجی زير بار همان چند نوبت سرم هم نمی رفت.
ما اگر نگران جان گنجی نبوديم، شما را با او تنها می‌گذاشتيم تا ببينيم حيف او می‌شويد يا نه؟ مدارای او در چند سال گذشته فقط در اثر فشارهای خانواده و دوستان بود. آقای دكتر يدالله اسلامی نيز به خواهش مرتضوی چندين بار گنجی را ملاقات كرد تا او را راضی به شكستن اعتصاب غذا كند. ما از آقايان دكتر رمضان زاده و دكتر اسلامی عاجزانه درخواست می‌كنيم مشاهدات خود و آنچه گذشته است را به اطلاع مردم برسانند وگرنه در پيشگاه خدا مسئول خواهند بود.
٥- آقای گنجی معتقد است به دليل عقايدش و بيان آنها زندانی شده و حكم وی غيرقانونی و ناعادلانه است. اعتصاب غذای نامحدود وی تا آزادی بدون قيد و شرط ادامه دارد. آقای گنجي، خانواده‌اش و وكلای ايشان- خانم عبادی و آقای مولايی – به هيچ وجه درخواست عفو يا آزادی مشروط نداده و نخواهند داد.
معصومه شفيعی
همسر اكبر گنجی
١٠/مرداد/٨٤

اصالت:
iran emrooz
01 08 2005

Advertisements

Written by State-of-Siege

مه 15, 2008 در 2:55 ق.ظ.

نوشته شده در یک مرد، یک اکبر گنجی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: